Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Turystyka biznesowa

Szczecin to idealne miejsce do organizowania wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych. Na styku najważniejszych szlaków komunikacyjnych Europy spotykają się ludzie z najdalszych stron świata. Stykają się tu różnorodne kultury tworząc unikatowy klimat, sprzyjający organizowaniu szkoleń, negocjacji, czy sympozjów. Szczecińskie obiekty konferencyjne i sale w hotelach są doskonale przygotowane do obsługi zarówno niewielkich grup, jak i zespołów kilkusetosobowych. Nowe inwestycje, takie jak Hala Widowiskowo – Sportowa, czy nowa Filharmonia, stwarzają możliwości organizowania wielkich kongresów.

Sale konferencyjne

Hotel Focus

Hotel Focus
Hotel Focus Szczecin położony jest w najbardziej reprezentacyjnej i zabytkowej części miasta, w ścisłym jego centrum, w sąsiedztwie Wałów Chrobrego z zabytkowymi budynkami Akademii Morskiej, Teatru Współczesnego oraz Urzędu Wojewódzkiego wybudowanego w 1906 roku.
Lokalizacja hotelu umożliwia gościom swobodne dotarcie do Zamku Książąt Pomorskich, teatrów, galerii oraz centrum handlowego Galaxy. Hotel mieści się w odrestaurowanym budynku pochodzącym z 1909 roku. Hotel dysponuje 3 salami konferencyjnymi, na 70, 44 i 12 osób. Wyposażenie sal konferencyjnych: ekran, flipchart, nagłośnienie, LCD TV, DVD, bezpłatny dostęp do Internetu (WiFi) oraz możliwość korzystania z Box Officu, projektor multimedialny.

Focus Hotel
ul. Małopolska 23
70-515 Szczecin
tel.  +48 91 433 05 00      
fax +48 91 484 97 43
www.hotelfocus.com.pl
szczecin@hotelfocus.com.pl

Hotel Novotel

Hotel Novotel
Duże doświadczenie i kompetencje mają znaczenie, a Novotel posiada jedno i drugie. Novotel Szczecin Centrum jest w stanie zorganizować spotkania nawet dla 180 osób. Oferta Meeting@Novotel w sieci Novotel zapewnia dostarczenie rozwiązania dostosowanego do potrzeb klienta. Wyposażenie sal konferencyjnych: audio-video, łącze szerokopasmowe, rzutnik, klimatyzacja, wyposażenie video, naturalne oświetlenie, tłumaczenie symultaniczne na zapytanie. W hotelu znajduje się aż 8 sal konferencyjnych o powierzchni od 20 do 182 m2.

Novotel Hotel
al. 3 Maja 31
70-215 Szczecin
tel.  +48 91 480 14 00      
Fax. +48 91 480 14 44
www.novotel.com
www.accorhotels.com/pl/hotel-3367-novotel-szczecin-centrum/index.shtml
h3367@accor.com

Park Hotel

Park Hotel
Do dyspozycji Gości biznesowych oddajemy dwie wielofunkcyjne, klimatyzowane sale z nowoczesnymi rozwiązaniami audiowizualnymi, bezprzewodowym dostępem do szybkiego Internetu i możliwością całkowitego zaciemnienia. Każdą salę aranżujemy według życzeń.Smaku spotkaniom biznesowym dodają wyśmienite przekąski i doskonałe dania z naszego menu. Trudno wyobrazić sobie lepsze zakończenie konferencji niż relaks w hotelowym SPA, które oddajemy do dyspozycji wszystkich naszych Gości.

Największa z sal przeznaczona jest do prowadzenia konferencji i nowoczesnych szkoleń. Multimedialnie wyposażona i klimatyzowana aula z widokiem na park z powodzeniem pomieścić może do 130 osób. Drugie z pomieszczeń - Sala Kominkowa - stanowi idealne miejsce do organizowania prezentacji, szkoleń czy też kameralnych spotkań biznesowych.

Nasze sale aranżujemy także na inne okazje i spotkania. Świetnie nadają się one na imprezy okolicznościowe - bankiety, wesela, komunie oraz spotkania z przyjaciółmi. Dbamy o każdy szczegół wystroju aby jak najlepiej przygotować sale do okazji.

"Park Hotel" Sp. z o.o.
ul. Plantowa 1
70-527 Szczecin
tel. +48 91 434 00 50
hotel@parkhotel.szczecin.pl
www.parkhotel.szczecin.pl

Hotel Radisson

Radisson Hotel
Hotel Radisson Blu  w Szczecinie znajduje się w samym sercu miasta. Od największych atrakcji turystycznych dzieli  nas zaledwie 10 minut wędrówki. Sąsiadujemy bezpośrednio z nowoczesnymi centrami handlowymi i największymi  arteriami komunikacyjnymi. Odległe o 40 km lotnisko w Goleniowie oraz o około 2 godziny jazdy samochodem lotniska w Berlinie gwarantują dostępność  połączeń lotniczych.

Naszych dziewięć uniwersalnych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 1013 m² wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny z  bezprzewodowym dostępem do internetu pozwala nam ugościć do 750 uczestników równocześnie. Znajdą u nas Państwo wnętrza o wielkości  opowiedniej na wszystkie okazje: od niewielkich, idealnych  np. do organizacji rozmów rekrutacyjnych, po duże mogące ugościć do  300 uczestników w jednej sali. Profesjonalna obsługa naszego doświadczonego personelu zapewni sprawne planowanie i przebieg każdego spotkania.

Dla naszych klientów przygotowujemy „oferty szyte na miarę”- elastyczne rozwiązania dopasowane  do inywidualnych potrzeb. Potrafimy stworzyć doskonałe warunki pełnego skupienia do pracy, jak i głębokiego relaksu w komfortowym otoczeniu i w niezapomnianej atmosferze na przykład hotelowych restauracji i barów, klubu fitness z basenem i sauną, a także w największym na Pomorzu Zachodnim Centrum Zdrowia i Urody Baltica Wellness & Spa, z którym hotel posiada bezpośrednie połączenie

Radisson Hotel
pl. Rodła 10
70-419 Szczecin
tel. + 48 91 35 95 102  
fax + 48 91 35 95 018
reservations.szczecin@radissonsas.com
www.radissonsas.com

Sztukateria

SZTUKAteria  
SzTUKAteria mieści się przy niewielkiej ulicy, w samym centrum Szczecina, kameralny charakter  stwarza naszym gościom możliwość wypoczynku. Posiadamy dwie klimatyzowane sale konferencyjne dla 40-50 osób. Sale wyposażone są w sprzęt multimedialny (komputer, rzutnik, ekrany, tablice, flipcharty). Zapewniamy również przerwy kawowe.

To znakomite miejsce do prowadzenia szkoleń, konferencji, spotkań. Wszystko to w znakomitym miejscu i w konkurencyjnej cenie.

SZTUKAteria
Dom Pracy Twórczej 
ul. Śląska 4
70-562 Szczecin
tel. +48 91 851 19 11,  +48 664 080 233
recepcja@sztuka.teria.eu

SILVER HOTEL & GOKART CENTER
Poczuj się jak kierowca Formuły 1

Niesamowity, butikowy hotel w klimacie Formuły 1, basen, sauny, jacuzzi, sale konferencyjne i włoska RESTAURACJA FERRINA. Przy hotelu nowy, kryty tor gokartowy. Idealne miejsce na imprezy firmowe, szkolenia i konferencje.
CENTRUM KONFERENCYJNE to trzy nowoczesne, klimatyzowane sale, Monza, Monaco i Silverstone, mogące pomieścić łącznie 220 osób. W ofercie wyposażenia sal jest nowoczesny sprzęt Audio-Video o którego konfiguracji decydują Państwo sami. Do dyspozycji nagłośnienie, rzutnik multimedialny, ekran, flipczart, dostęp do światła dziennego lub możliwość pełnego zaciemnienia. Dodatkową zaletą sal Monza i Monaco jest mobilna, dźwiękoszczelna ściana działowa. Po jej złożeniu, z połączenia tych dwóch sal otrzymujemy jedną dużą o powierzchni 180 metrów kwadratowych. Do dyspozycji uczestników konferencji jest również duży taras. Niewątpliwym atutem jest bezpłatny, bezprzewodowy internet oraz bezpłatny parking dla 90 samochodów. Obiekt dysponuje znaczną przestrzenią na zewnątrz hotelu co gwarantuje swobodny podjazd dla autokarów czy pojazdów prezentacyjnych. Całości dopełnia nowoczesny design oraz ciekawa stylistyka nawiązująca do wyścigów samochodowych. Bogate menu włoskiej restauracji Ferrina sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie: od przerwy kawowej do wystawnego bankietu.
HOTEL SILVER wraz z profesjonalnym GOKART CENTER to nowa jakość na polskiej mapie turystyki biznesowej. Kryty tor wyścigowy, 20 gokartów dla dorosłych, elektroniczny pomiar czasu i najwyższe standardy bezpieczeństwa gwarantują, że impreza na długo utkwi w pamięci Państwa gości.

SILVER HOTEL & GOKART CENTER
Rondo Hermana Hakena
70-001 Szczecin
Tel +48 91 44 12 500
Tel +48 91 81 71 200
Fax +48 91 44 12 570
e-mail: rezerwacja@silverhotel.pl
e-mail: sprzedaz@silverhotel.pl
www.silverhotel.pl
 

Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi

Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi
Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi jest jednostką Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Mieści się w odrestaurowanym, zabytkowym zespole pałacowo - parkowym poza granicami Szczecina, w odległości 8 km od centrum miasta. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie miasta zapewnia szybką komunikację z centrum, a jednocześnie park otaczający dworek stwarza idealne warunki do pracy umysłowej i twórczej, jak również miejsce do wypoczynku.

Budynki ośrodka wyposażone zostały w najnowocześniejsze urządzenia i rozwiązania techniczne wykorzystujące odnawialne źródła energii m.in. pompę ciepła, kolektory słoneczne, kocioł na biomasę, ogniwa fotowoltaiczne. Cały obiekt przystosowany został do organizowania w nim wykładów, szkoleń, konferencji, seminariów, jak również różnego rodzaju spotkań.

Zapewniamy atrakcyjną lokalizację, czyste powietrze, dużo zieleni oraz ciszę i spokój, a wszystko za przystępna cenę. W ośrodku znajdują się: sale konferencyjna dla 80 osób, sala seminaryjna dla 20 osób oraz sala restauracyjna z barem dla 40 osób. Przy ośrodku znajduje się parking strzeżony, miejsce do grillowania oraz krąg ogniskowy nad stawem.

Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej
Ostoja 10
72-005 Szczecin
Tel. +48 91 483 54 50 / 603 356 070
www.oze.szczecin.pl

Hale

Międzynarodowe Targi Szczecińskie

Międzynarodowe Targi Szczecińskie
Międzynarodowe Targi Szczecińskie dysponują największą powierzchnią kongresowo - wystawienniczą na terenie Pomorza Zachodniego. Mamy
bardzo duże możliwości aranżacji naszych pomieszczeń (5 000 m2) i terenu zewnętrznego (20 000 m2). Obiekt jest dostosowany w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W obiektach organizowane są targi, konferencje, bale, bankiety, koncerty i wystawy. W ramach usług MTS zapewnia: transport i zakwaterowanie uczestników, catering oraz dekorację sal, profesjonalną ochronę, atrakcje dodatkowe przygotowane według indywidualnych potrzeb, usługi graficzne, plastyczne i promocyjne, sprzęt audiowizualny, sprzęt do tłumaczeń symultanicznych oraz niezbędne wyposażenie konferencyjne.

Przykładowe imprezy, które odbyły się w ciągu ostatnich lat na terenie MTS:

 • Baja Motoshow – targi motoryzacyjne oraz baza Rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych Baja
 • prezentacja nowej Marki Szczecina
 • Targi ślubne
 • Weekend mody
 • Szczecin Game Show
 • XXXI Zjazd Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego – spotkanie dla 2000 lekarzy pediatrów
 • spotkania branży morskiej „Herring” – 2000 osób
 • koncerty i pokazy: Electric Light Orchestra, Lord of the Dance, Gaelforce Dance
 • premiery samochodów marki Lexus

Międzynarodowe Targi Szczecińskie
ul. Struga 6-8
70-777 Szczecin
tel.  +48 91 464 44 01      
fax +48 91 464 44 02
office@mts.pl

Hala Opery

Hala Opery
Budynek Tymczasowej siedziby Opery na Zamku zaprojektowano na obrysie prostokąta o wymiarach 38x78m. Całość opiera się na nowoczesnej, lekkiej konstrukcji stalowej, modułowej, przeznaczonej do dalszej rozbudowy lub demontażu i przeniesienia w inne miejsce. Działka położona jest na terenie Międzyodrze – Wyspa Grodzka – Łasztownia. Jest to doskonała lokalizacja na drodze wjazdowej do miasta, w niewielkiej odległości od starówki i bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego budynku Urzędu Celnego. Znajduje się tu parking dla 90 samochodów oraz autobusu.

Tymczasowa siedziba Opery na Zamku została podzielona na cztery strefy funkcjonalne. Strefa pierwsza – wejściowa: szatnie, toalety (dostosowane dla osób niepełnosprawnych), punkt sprzedaży biletów, pomieszczenie ochrony bufet oraz obszerne foyer (ok. 336 m2), w którym z łatwością można organizować wystawy, promocje i inne imprezy okolicznościowe. Do drugiej strefy – widowni – prowadzą dwa szerokie korytarze. Tu znajduje się trybuna mogąca pomieścić 562 widzów, na szczycie której jest pomieszczenie dla reżysera, akustyka i oświetleniowca. Przed trybuną, poniżej jej najniższego poziomu, zlokalizowano orkiestron wydzielony demontowalnymi ściankami. W przypadku konferencji, czy koncertów można zaadaptować ją na miejsce dla publiczności.

Kolejna strefa to scena (na wysokości 1,4 m) wyposażona w jedne z najnowocześniejszych technologii scenicznych zawierających min. 3 sztankiety do montażu dekoracji wraz z wyciągarkami elektrycznymi, mosty oświetleniowe oraz automatyczną kurtynę. Scena posiada swoją własną bramę boczną, otwieraną automatyczni. Ostatnia strefa to znajdujące się za sceną zaplecze sceniczne dostępne od strony sceny oraz z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz. Znajdują się tu garderoby m. in. dla solistów, baletu, chóru, orkiestry, z których każda ma indywidualne miejsca do przygotowań oraz lustra taśmowe.

Hala Opery
Ul. Energetyków 40
Szczecin

Szczecin Arena

Hala widowiskowo-sportowa

Głównym przeznaczeniem obiektu, którego budowa zakończyła się w 2014 roku jest organizacja zawodów o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Ponadto hala umożliwia organizację koncertów i gal. Dodatkowo obiekt pełnił funkcje biznesowo - konferencyjne. W hali znajduje się również duży kompleks fitness wraz z salą treningową.

 • Klimatyzowana hala o powierzchni boiska 2350 m2  z mobilnymi nawierzchniami;
 • Ilość miejsc siedzących w hali na trybunach – 5.248 + 2000 miejsc na płycie boiska,
 • Restauracja na 130 osób;
 • 2 sale konferencyjne, każda na 224 osoby;
 • Pomieszczenia dla dziennikarzy i tłumaczy;
 • Pomieszczenia VIP;
 • 600 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych;         
 • 8 miejsc parkingowych dla autobusów;
 • Sale fitness, siłownia, klub odnowy biologicznej.
Copyright 2018 Miasto Szczecin
Kontakt